I ri Ne tani lexojme vete Shiko më të madhe

Ne tani lexojme vete

Adelina Mamaqi A-005661

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Jeni në klasë të parë! Sapo keni mbaruar abetaren! Antologji e dedikuar për fëmijët që sapo kanë mësuar të lexojnë! Tashmë mund të lexoni vetë librin Tuaj! Praktikoni leximin dhe argëtohuni me historitë e bukura! 26 tregime, përralla dhe poezi!

Më shumë detaje

890 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084415

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

6 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Adelina R. Mamaqi ka lindur në Tiranë, ku ka kryer edhe studimet e larta për letërsi. Ka filluar të botojë qysh në moshën gjashtëmbëdhjetë vjeçare dhe vijon edhe sot. Ajo është shkrimtarja më e dashur e fëmijëve. Në krijimtarinë e saj ka 60 libra me vjersha, përralla dhe tregime. Nderuar dy herë me urdhrin Naim Frashëri dhe është përfshirë në antologjinë e shkrimtarëve shqiptarë si dhe në antologjinë botërore për poezinë për fëmijë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe84
ISBN9789928084415
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë