Luaj me shkronjat

BAO0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kuti kartoni me fisha (me shkronja e figura) dhe me CD. Nxtini fëmijët të mësojnë më shumë rreth shkronjave dhe e gjithë kjo vjen tek ju nëpërmjet lojërave. Fëmijët edhe mësojnë dhe zhvillojnë aftësitë e tyre në të shkruar, por në të njëjtjën kohë dhe argëtohen duke luajtur. Pasi kemi mësuar bazat e shkronjave, tani do të lidhim këto shkronja së bashku.

Më shumë detaje

490 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS

860 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kutia "Luaj me shkronjat" përmban fisha kartoni me 36 shkronjat e gjuhës shqipe. Secila shkronjë shoqërohet me nga një figurë.

P.sh: shkronja A = ANA (personazhi i kutisë)

shkronja B = BALONA ….. etj.

Pas njohjes së shkronjës dhe figurës, fëmijët do të kalojnë në një etapë tjetër: atë të fjalëformimit. Kjo lojë mund të luhet dhe në kompjuter me anën e CD-s që shoqëron kutinë.

Të dhëna

Titulli origjinalAlbas
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri