Meriyll Shiko më të madhe

Meriyll

Viktor Canosinaj A-004149

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo pjese flet për Merin, një vajze 13 vjeçare e cila ka një motër dhe një vëlla Noren dhe Albin. Merit i vdiq e ëma dhe ajo duhet ta mbante e vetme shtëpinë !

Më shumë detaje

36 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994393847

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pas vdekjes së mamasë Meri filloi pune sepse familja e saj ishte shume e varfër. Vëllai i Merit, Albi shiste gjera te vjedhura dhe një dite atë e kapi policia.

Kurse babai i saj vinete i dehur ne shtëpi. Meri bënte te gjitha punët dhe nuk kishte kohe për te mësuar. Ajo kishte një shok te ngushte qe quhej Sid.

Me kalimin e kohës filloi te bënte shoqëri me një vajze me emrin Klara dhe me shoket e saj Aldon edhe Gencin. Ato do te shkonin ne Greqi edhe donin te merrnin me vete edhe Merin.

Prindërit e kishin ndaluar Sidin te shoqërohej me Merin sepse e konsideronin shoqëri te keqe. Një dite Meri doli nga shtëpia edhe aty erdhi Aldo me makine dhe e futi brenda. Ai e kapi atë prej fyti e Meri filloi te qante. Pastaj ajo ndodhej ne spital.

Sidi i kishte thëne prindërve te tij te ndihmonin babin e Merit te hiqte dore nga alkooli. Dhe ato e ndihmuan atë.

Me pas çdo gjë shkoj mire edhe Meri filloi te mësonte me shume dhe ato nuk ishin me te varfer.

                                         

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe233
ISBN9789994393847
Viti i Botimit2006
VendodhjaDurrës
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik