Mediat dhe shoqerite Shiko më të madhe

Mediat dhe shoqerite

Francis Balle A-004336

Libër i ri

300 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Papirus
ISBN9789928406934

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

20 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Interneti po e trondit peizazhin e mediave: gazetat dhe librat e shtypur janë të shqetësuar për të ardhmen e tyre; radioja dhe televizioni janë vendosur në rrjete dhe terminale numerike; aksesi në filma dhe programe është po aq i lehtë sa muzika në sitet Toile... Nën efektin e njëkohshëm të revolucionit numerik dhe të globalizimit të ekonomisë, për informacionin dhe argëtimin, për komunikimin dhe edukimin, për krijimin kulturor dhe diversitetin sapo ka fìlluar një erë e re. Cilave rregulla duhet t'u binden mediat e reja apo të vjetra? Çfarë influence ushtrojnë ato mbi secilin prej nesh, mbi grupimet e ndryshme, mbi jetën ndërkombëtare? A mund të ndihmojnë ato "për të qytetëruar" fshatin planetar? Mediat janë sot një nga vendet e privilegjuara ku mund të vëzhgohet dhe kuptohet më mire bota në të cilën jetojmë. Duke i përballur ata që denoncojnë amerikanizimin në rritje të kulturës, me ata që i thurin lavde multikulturalizmit ky libër shtron në një mënyrë tjetër çështjen e marrëdhënieve midis mediave dhe njësive që përbëjnë shoqërinë. I pasuruar dhe i përditësuar, botimi i 15 i librit Mediat & Shoqëritë i përgjigjet secilës prej këtyre pyetjeve.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe670
ISBN9789928406934
V. Bot2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim