I ri Tobi – Sekretet e pemes Shiko më të madhe

Tobi – Sekretet e pemes

Timothee de Fombelle A-006250

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084521

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Bota ku jeton Tobi është e kërcënuar! Lisin e kanë plagosur për vdekje duke i hapur një krater që po e gërryen dita-ditës. Myshku dhe likeni kanë pushtuar degët.

Leo Blu mbretëron si tiran në Majlis. Elisha është robinja e tij.

Banorët janë strukur dhe nuk bëjnë zë. Rrjepësit, banorët e Barishtës, janë dëbuar pa mëshirë. Megjithatë, ndonëse në arrati, Tobi nuk i rresht përpjekjet, dhe në këtë luftë ai nuk është vetëm.

Në mes të dimrit të acartë, merr jetë lëvizja e rezistencës. A do të arrijë Tobi të çlirojë familjen, bashkëkombësit e tij dhe të shpëtojë botën e brishtë ku jeton?

A do ta takojë ai përsëri Elishën?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928084521
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 9 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdriana Koxha