I ri Cmim i reduktuar! Pallati Bonbon Shiko më të madhe

Pallati Bonbon

Elif Shafak BOT0725

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Elif Shafaku na dhuron një afresk të paharrueshëm të qytetit mbi Bosfor, prej nga nxjerrin krye një mijë fytyrat e një toke që të josh pa fund. Libri vjen ne treg per lexuesit pas dates 15 nentor 2023

Më shumë detaje

111083 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928006011

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një profesor universiteti që ndahet midis pasionit për gratë dhe Kirkegardin, misteriozja Dashnorja Blu, e çuditshmja Higjienë Tijen me çupkën e saj Su, plaka Madamë Tetka: janë qiraxhinjtë ekstravagantë të Pallatit Bonbon, një ndërtesë zotërinjsh gjysmë karakatinë në zemër të Stambollit.

E ndërtuar në mes të viteve Gjashtëdhjetë nga një emigrant i pasur rus për gruan e çmendur, është shndërruar në një banesë të përbashkët, e molepsur nga insektet, ku të mbyt duhma e një ere të tmerrshme që s’dihet nga vjen. Një skenë ekscentrike për ndodhitë e korkolepsura dhe fiksimet e protagonistëve të Pallatit Bonbon, që ndërthurin fatet e tyre në sfondin e një Stambolli të trazuar dhe vital, varur pezull midis modernitetit dhe traditës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe480
ISBN9789928006011
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori