Jetë me Nënë Terezën Shiko më të madhe

Jete me Nene Terezen

BF0002

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Mbi jetën dhe veprën e Nënë Terezës, tashmë dimë shumëçka. Dimë për prejardhjen e saj, vendlindjen, familjen, rrethin në të cilën jetoi, rrugën e rregulltarisë që mori, veprimtarinë e saj në Indi dhe kudo në botë. Mirëpo sado që dimë shumë mbi jetën dhe veprën e saj, prapëseprapë nuk mund të themi se jeta e Nënë Terezës përfshihet në një liber apo emision.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789995668662

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori:

Mbi njeriun nuk thuhet e tëra kur nxjerrim në pah vetëm rrethin e kësaj jete, sado që ai rreth mund të jetë i gjerë apo i ngushtë, i madhërishëm apo i përulur, me bëma të mëdha apo të vogla. Nënë Terzes me veprën e saj të frymëzuar nga Hyji ka përmasa të pakufishme.

Për të shkruar për figurën e saj, jam bazuar tek puna e madhe e Don Lush Gjergjit, i cili është dhe biblografi i jetë së saj, kam zgjedhur një thënjë të saj e cila na ndihmon për të mësuar se si ajo e ka zbatuar këtë thënjë me jetën e saj.

Ajo ka thënë: "Pa Dashuri dhe Flijim jeta s'ka kuptim!".

Për ta kuptuar së paku deri diku jetën dhe veprën e madhe të Nënës Tereze, si dhe për ta imituar dhe vazhduar edhe ne atë, kuptohet, secili sipas kushteve dhe mundësive, duhet "zbërthyer" fenomenin e Mirësisë dhe të Dashurisë nga shumë aspekte. Përse dhe si ishte ajo e tillë, aq e mirë e dashur, e madhe, Nëna e botës së mjeruar? Ku është prapavija, fuqia, fshehtësia e jetës së saj kushtuar Zotit nëpërmjet njeriut?

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe235
ISBN9789995668662
Titulli origjinalLife with Mother Teresa
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAurela Gjeçi