I ri Në lojë me djallin Shiko më të madhe

Ne loje me djallin

James DiReda, Henry Grosse, Jack Maroney BDI0407

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e vërtetë e një grupi shokës! Droga dhe alkoli!

Forca e një miqësie të sinqertë!

Më shumë detaje

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët292

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë për librin:

“Libri "Në lojë me djallin" të fut në një botë, ku vërtitesh mes spiralesh marramendëse të varësive, nëpër të cilat jetonte një grup i pandarë shokësh. Në faqet e tij gjen njëherësh dhembshuri, humor e trishtim. Historia e tyre më ka prekur thellë, por rimëkëmbja dhe përpjekja për të mbijetuar është një mundësi reale dhe ky libër do t’ju mbushë me shpresë.”

Joanne Peterson Drejtore Ekzekutive e Organizatës “Learn2cope”

“Një histori e mrekullueshme, tërheqëse dhe e veçantë e forcës për të mbijetuar dhe për t’u rimëkëmbur. I rrëfyer hapur dhe në detaje, ky libër duhet lexuar nga gjithkush që vuan nga varësi të ndryshme.”

Richie Farrell Autor i librit “What’s Left of Us”

“Një vështrim autentik e i fuqishëm mbi pasojat shkatërruese të varësisë, një rrugë e mundimshme dhe e gjatë drejt rikuperimit. Libër vërtet interesant, i këndshëm, prekës dhe i thellë.”

Bess O’Brien Drejtore e filmit “The Hungry Heart”

"... problemin e drogës nuk mund ta fshehim apo të mos e zëmë me gojë, sepse kështu e “shpërfillim”, e “largojmë" dhe nuk “ua shtiem ndër mend” të rinjve. Droga dhe varësia ndaj saj është kudo, fare pranë dhe e papenguar. Joshëse, tunduese, e çuditshme, ajo është e pranishme mes shokësh, në shkolla, në pabe, në kafene, në kinema, në park, në pishina, në plazh …. Droga është kurioziteti dhe guximi i të rinjve. Heshtja, fshehja dhe padija ndaj saj është rreziku më kanosës për shoqërinë."

Rezarta Reso, perkthyese

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët292
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRezarta Reso