I ri Cmim i reduktuar! Spare – Ne hije Shiko më të madhe

Spare – Ne hije

Prince Harry BUE0638

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Menjëherë pasi është botuar në anglisht, vetëm pak javë më pas, shtëpia botuese “Uegen” sjell në shqip autobiografinë që është kthyer në bestseller-i i momentit në të gjithë botën. Për herë të parë, Princ Herri tregon historinë e tij, duke përshkruar udhëtimin me ndershmëri të vërtetë, të patundur. Një botim historik, plot dije, zbulesë, vetë-ekzaminim dhe mençuri të fituar me vështirësi, lidhur ngushtë me fuqinë e përjetshme të dashurisë mbi pikëllimin. 

Më shumë detaje

10964 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928036018

1 155 Lekë

-23%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një prej imazheve më të zjarrta të shekullit të njëzetë: dy djem të rinj, dy princa, duke ecur pas arkivolit të së ëmës, ndërsa bota i shikonte me pikëllim dhe tmerr.

Ndërsa Princeshë Diana u shtri për të pushuar, miliarda njerëz pyesnin veten se çfarë duhet të mendojnë dhe ndiejnë Princi Uilliam dhe Princ Herri dhe, si do të shkonte jeta e tyre që prej atij çasti. Për Herrin, historia është si vijon: Para se të humbiste nënën, princi dymbëdhjetë vjeçar Herri njihej si i shkujdesur, zëvendësuesi fatlum i trashëgimtarit më serioz. Dhimbja ndryshoi gjithçka. Ai luftoi në shkollë, luftoi me zemërimin, vetminë dhe, për shkak se fajësoi shtypin për vdekjen e nënës, luftoi të pranonte faktin se jeta e tij ndodhej në qendër të vëmendjes.

Në moshën njëzetenjë vjeçare, iu bashkua ushtrisë britanike. Disiplina i dha strukturë dhe dy turne luftarakë e bënë hero në atdhe. Por shpejt u ndje më i humbur se kurrë, duke vuajtur nga stresi post-traumatik dhe i prirur ndaj sulmeve gjymtuese të panikut. Mbi të gjitha, s’mund të gjente dashurinë e vërtetë. Më pas, njohu Meganin. Bota u përfshi nga romanca kinematografike e çiftit dhe u gëzua me dasmën e tyre, si në përralla. Por që në fillim, Herri dhe Megani ranë pre e shtypit, iu nënshtruan valëve të abuzimit, racizmit dhe gënjeshtrave. Duke parë gruan të vuajë, sigurinë dhe shëndetin e tyre mendor në rrezik, Herri s’pa asnjë mënyrë tjetër për të parandaluar përsëritjen e historisë tragjike, veçse të ikte nga vendi i tij amë.

Gjatë shekujve, largimi nga Familja Mbretërore përbënte një veprim që pakkush e pat guxuar. E fundit që u përpoq, në fakt, kish qenë nëna e tij... 

Të dhëna

Faqe420
ISBN9789928036018
Titulli origjinalSpare
RedaktoriXhevahir Lleshi
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrgeta Gjini