Dhjete argumente per ekzistencen e Zotit Shiko më të madhe

Dhjete argumente per ekzistencen e Zotit

Mirza Bashiruddin Mahmud Ahmed A-008655

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër  Mirza Bashir-ud-Din Mahmud Ahmed, parashtron dhjetë argumente nga Kurani i Shenjtë për të treguar me forcë bindëse se ekzistenca e Zotit mund të vërtetohet me siguri të plotë dhe në një mënyrë që nuk mund të hidhet poshtë.

Më shumë detaje

1109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Xhemati Musliman Ahmedia
ISBN9789928449122

200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ka një debat të ashpër dhe të ndezur mes ateistëve dhe teistëve për ekzistencën e Zotit, gjë që është shenjë e mirë e një fryme intelektuale të shëndetshme e të gjallëruar. Diskutimi mbi ekzistencën e Zotit duhet të fillojë me pranimin se barra e provës qëndron te teistët, domethënë te ata që besojnë në Zot.

Botuar fillimisht në mars të vitit 1913 në revistën “Tash’heezul-Azhaan”, libri në gjuhën urdu “Das Dalaail Hasti Bari Ta’alaa” (Dhjetë argumente për ekzistencën e Zotit) është i domosdoshëm për këdo  që dëshiron të kuptojë aspektin më themelor të besimit.

Të dhëna

Lloji i botimitPaperback
Faqe58
ISBN9789928449122
RedaktoriIna Komino
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSAMAD AHMET GHORI