Kategoritë

Ofertat

Lista e librave sipas Shtëpisë Botuese Botimet Dritan

për faqe
Shfaq 65 - 96 nga 209 libra
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  “Në çdo grua jeton një djall, që duhet vrarë ose duke e vënë në punë, ose duke e bërë të lindë, ose me të dyja këto mënyra”, mëson një thënie e moçme serbe. Por Anika është një djall shumë i fuqishëm, që nuk e lë veten kollaj të zbutet dhe sjell shkatërrim kudo përreth, duke ushtruar njëfarë magjie erotike. Ky subjekt, ku Andriçi ka shpalosur tërë fuqinë...

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Gratë e sotme janë nën një presion shumë të madh për të pasur fëmijë dhe nuk është më e mjaftueshme vetëm të jesh nënë, por duhet të jesh një nënë perfekte, që ushqen fëmijët për një kohë të gjatë me gji, që qëndron në shtëpi me fëmijët e saj për një kohë të gjatë dhe që i rrit me sa ka mundësi. Në këtë libër autorja, mbron tezën se shoqëria nuk duhet të...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Vogëlushja Meri është një jetime e ardhur nga India për të jetuar me të afërmit në Angli. Kushëriri i saj, Kolin, është një djalë shëndetlig, që jeton në të njëjtën shtëpi të madhe e të ftohtë, ku Meri është dërguar.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Një nga historinë më të bukura të letërsisë angleze vjen në këtë botim i përshtatur për lexuesit e vegjël nga Fiern Siegel

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok

  Vendosur në zemër të Ueseksit, të cilin Hardi e njihte dhe e donte aq shumë, “Kryebashkiaku i Kastërbrixhit” (Dorçesterit të sotëm) rrëfen historinë tragjike të një prej personazheve më madhorë të letërsisë: Majkëll Hençardit. Ai shet gruan dhe vajzen ne nje gjendje te alkolizuar dhe pas ketij akti cnjerezor hapet nje port tjeter drejt pushtetit dhe...

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  – Po sikur të jenë të vërteta fjalët që kryetari i klubit, haxhiqamilasi i vjetër, i tha Dr. Krastës se “Haxhi Qamili jeton, shfaqet, flet, nuk vdes kurrë, po bën një jetë të padukshme në eter si Perëndia”? – pyeti me ankth Diana. – Ndoshta njerëzit do të kenë fatin të kuptojnë se duhet të mendohen përpara sesa të veprojnë, – u përgjigj ai, thua se kishte...

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  “Kujtimet e Sherlok Holmsit” është një përmbledhje e tregimeve të Sherlok Holmsit, e botuar fillimisht në vitin 1893, nga Artur Konan Dojli.  

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Fëmijët ishin në teatër, duke luajtur përpara tri lopëve aq sa mbanin mend nga Ëndrra e një Nate Vere.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Mësoni si të hiqni dorë nga kontrolli mbi fëmijët, si të mos luteni dhe si të bëheni prindi që keni dashur të jeni. I doni fëmijët, po, nëse jeni si pjesa më e madhe e prindërve, jo gjithmonë i pëlqeni sjelljet e tyre. Si t'i udhëhiqni, atëherë, pa hequr dorë as ju vetë nga sjellja optimale?

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Në kodrat e Indisë Jugore një foshnjë rri ngrohtë dhe e sigurtë në shpellë. Ai është shtrirë midis këlyshëve ujqër, pranë Mama Ulkonjës dhe nuk ka fare frikë. Jashtë shpellës Sher Kani, tigri njeringrënës, ulërin me zemërim duke dashur ta kullufisë foshnjën.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Zemërzjarrti është tashmë një luftëtar i Klanit të Bubullimës,po rreziku ende fshihet në pyll.Macet e Klanit të Lumit po bëhëen nervoze,ndërsa Klani i erËs është i dobët dhe po përballet me kërcënime nga të gjitha anët.Ndërsa tensioni arrin në pikën kulmore,Zemërzjarrit i duhet jo vetëm të ndeshet,por edhe të përballet me tradhëtinë brenda vet Klanit të tij.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Lexoni mbi aventurat e Doritit dhe qenit të saj Toto, kur një tornado i zhvendos ato nga shtëpia e tyre në Kansas në tokën magjike të Ozit.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  450 Lekë Në stok

  Një shkencëtar anglez sajon një makinë për të udhëtuar në kohë. Ai udhëton në vitin 802,701 para Krishtit dhe zbulon dy specie: e vogla Eloi, dhe Morlock, një specie agresive e ngjashme me majmunin, që jetojnë nën tokë. Një shkencëtar anglez sajon një makinë për të udhëtuar në kohë. Ai udhëton në vitin 802,701 para Krishtit dhe zbulon dy specie: e vogla...

  450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Vetëm gratë dhe vajzat lejohen në Manastirin e Kuq, një parajsë larg abuzimit dhe shtypjes. Maresi, një rishtare trembëdhjetëvjeçare, mbërriti atje në mes të dimrit të urisë. Tani jeton një jetë të lumtur në manastir, e mbrojtur nga Nëna dhe tek i gëzohet bibliotekës së madhe në Shtëpinë e Diturisë, vendit të saj të preferuar.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Princesha Belkina po kërkon për një burrë-një burrë me flokë të kuq që ka vrarë së paku dy dragonj dhe emri i fillon me shkronjën e saj të preferuar, U. A mund të jetë Uiglaf ky burrë, um?!

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Një libër që i jep përgjigje shumë pyetjeve, duke në bërë të jemi komunikues perfektë.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Është epopeja e Tremal-Naikut, gjahtarit të gjarpërinjve, "një tip i lezetshëm bengalezi, mbi të tridhjetat", që lëviz me shpurën e maharait besnik Kamamuri, të Darmës, tigrit, dhe të Puntit, qenit.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  750 Lekë Në stok

  Një përmbledhje e legjendave më të njohura ndër shekuj.

  750 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Shkruar me gjithë pasionin e " Histori Dashurie" dhe forcën e "Klasës", Erik Segali na fut në jetën e klasës së Shkollës së Mjekësisë së Harvardit të vitit 1962. Romani i tij mahnitës na shfaq zanatin e mjekëve, çfarë ndikon në sjelljen e tyre, intrigat, lëndimi... dhe dashuria.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Përbindëshi Frankenshtajn, një nga librat më të famshëm në histori vjen në këtë botim i përshtatur për lexuesit e vegjël.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Me prozën e vet elegante, me rrëfimin e mprehur me mençuri dhe humor dinak, me personazhet e parezistueshme, Madeleine Thien na jep një vizion befasues të shekullit të shndërrimeve të Kinës, sa të vrullshme, aq edhe trazuese.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  560 Lekë Në stok

  Kjo vepër qëndron përkrah aventurës së shkëlqyeshme të po këtij autori – “Era mes Shelgjeve” – dhe personazhet janë po aq intrigues sa Zhabani, Miu, Baldosku dhe Urithi, duke e kthyer Keneth Grehëmin në një ndër klasikët e letërsisë për fëmijë.

  560 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok

  “Një libër i përkryer në rrëfim dhe absolutisht i besueshëm nga pikëpamja e informacionit: ai u ofron përgjigje të gjitha pyetjeve që jeta dhe prodhimtaria e Moxartit mund të sugjerojnë.”

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  620 Lekë Në stok

  Shkrimeve në prozë e atyre poetike, që i dhuruan famën, Saramago u vë përkrah shkrimet dramatike, ku procesi krijues u nënshtrohet po të njëjtave parime, që mbajnë më këmbë pjesën tjetër të prodhimtarisë së tij, kjo e fundit e bazuar në ndërthurjen mes kohës historike e kohës së trillimit.

  620 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  400 Lekë Në stok

  Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve është një seri librash për fëmijë nga autorja Kejt Mekmullan të ilustruara nga Bill Basso. Seritë flasin për aventurat e një djali të ri të varfër, Uiglafi i Pinuikut dhe për dy shokët e tij : Erika dhe Angus të cilat shkollohen në shkollën "Akademia e Gjuetarëve të Dragonjve" (AGJD) të cilin e ka blerë xhaxhai i...

  400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  "Nëna" u shkrua në vitin 1933, në Kinën e largët, fare pak të njohur për evropianët. Përmes një numri skenash që sjellin fatkeqësi dhe humbje të njëpasnjëshme në jetën e heroinës, burrin fillimisht, pastaj vajzën dhe, më në fund, një bir, synohet të kalohet thjesht në lartësimin e magjishëm të një figure poliedrike dhe që me anonimatin e vet rrok...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Nga toka në Hënë është një novelë e vitit 1865 e autorit Zhyl Verne . Ai tregon historinë e Klubit të armëve të Baltimores, një shoqëri e pas luftës civile amerikane, që synon të ndërtojë armë për të dërguar në hënë tre nga anëtarët e Klubit të armëve- Presidentin, një prodhues armaturash nga filadelfia dhe një poet francez në Hënë.

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Në stok

  Ky libër është një përmbledhje përrallash ku përfshihen : Magjia, Shtatë pëllumbat, Uji i rinisë së përjetshme, Maçoku me çizme, Aladini, Bukuroshja e fjetur në pyll, Vajza që shkeli bukën, Vendi i qenve, Rubini i mrekullueshëm, Tre qentë, Princesha e magjepsur, Johani besnik, Princi i lumtur, Përralla e maceve, Gjarpri, Zogu i vezëve të arta, Pleshti dhe...

  650 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  650 Lekë Nuk është në stok

  Në vëllimin e dytë të “Një botë me përralla”, mund të lexoni: Flaka e dëshirave, Forca e dashamirësisë, Princi qe u martua me nje bretkose, perandori dhe zanat Libri i madh i magjive, Muzikantet e Bremenit, Baresha dhe oxhakfshirësi, Peshku i artë, Rrobaqepësi dinak, Tre muzikantë, Tri dëshirat, Dielli, hëna dhe Talia, Sindbad detari

  650 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 65 - 96 nga 209 libra