Konflikti - Gruaja dhe nena Shiko më të madhe

Konflikti - Gruaja dhe nena

Elisabeth Badinter BDR065

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gratë e sotme janë nën një presion shumë të madh për të pasur fëmijë dhe nuk është më e mjaftueshme vetëm të jesh nënë, por duhet të jesh një nënë perfekte, që ushqen fëmijët për një kohë të gjatë me gji, që qëndron në shtëpi me fëmijët e saj për një kohë të gjatë dhe që i rrit me sa ka mundësi. Në këtë libër autorja, mbron tezën se shoqëria nuk duhet të vërë në presion femrat që bëhen nëna, duke i përcaktuar sesi duhet të jetë një nënë e mirë.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621735

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Aktualisht po jetojmë në një fazë të turbullt në zhvillimin tonë. Jemi duke përjetuar ripërsëritje të kohëve të shkuara. Në frëngjisht këtë fenomen e quajmë lenfant roi, apo fëmija është mbret. Sipas kësaj pikëpamjeje, interesat e nënës janë shumë më të parëndësishme se ato të fëmijës. Ato gjithmonë janë të dorës së dytë. Dhe kjo sjell dëshirën e nënës për të pasur fëmijë perfektë. Shumë nga nënat e reja sot besojnë se nëse do të qëndrojnë në shtëpi dhe do tu përkushtohen tërësisht dhe vetëm fëmijëve, fëmijët do të bëhen perfektë: do të rriten perfektë, do të kenë inteligjencë perfekte, të balancuar dhe në harmoni me natyrën. Unë kam dyshimet e mia në lidhje me këtë strategji dhe me rezultatet e saj.

Të dhëna

Faqe216
ISBN9789995621735
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë