Mbytja e anijes, vdekje ne Mesdhe Shiko më të madhe

Mbytja e anijes, vdekje ne Mesdhe

Alessandro Leogrande BD0037

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Alessandro Leogrande ka hetuar gjatë mbi mbytjen e anijes të së Premtes së Shenjtë, ka takuar të mbijetuarit dhe të afërmit e viktimave, ushtarakët, avokatët, aktivistët e shoqatave antiraciste dhe është endur nëpër qytetet dhe fshatrat e Shqipërisë prej nga ishin nisur emigrantët.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Alessandro Leogrande ka hetuar gjatë mbi mbytjen e anijes të së Premtes së Shenjtë, ka takuar të mbijetuarit dhe të afërmit e viktimave, ushtarakët, avokatët, aktivistët e shoqatave antiraciste dhe është endur nëpër qytetet dhe fshatrat e Shqipërisë prej nga ishin nisur emigrantët. Ajo ngjarje përbën një gur prove për të gjitha mbytjet e anijeve të tjera në të ardhmen, jo vetëm sepse qe rezultati i politikave të sprapsjes dhe të histerisë institucionale që i shkaktoi. Jo vetëm sepse në këtë aspekt Italia nuk ka bërë hapa përpara. Jo vetëm sepse, me cinizëm të plotë apo mospërfilljen më të madhe, një forcë politike deri një vit më parë në qeveri vazhdonte të fliste për bllokimet detare në Mesdhe. Por, sepse, ndryshe nga shumë të tjera të mbështjella nga heshtja, është e mundur ta rrëfesh.