I ri Etruskishtja gjuhe e gjalle Shiko më të madhe

Etruskishtja gjuhe e gjalle

Nermin Vlora Falaschi A-004820

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studiuesja e pasionuar e prejardhjes së shqiptarëve dhe gjuhës së tyre, pinjolle e familjes së Vlorajve, Nermin Vlora Falaski, në librin “Etruskishtja – gjuhë e gjallë”, sjell përmes shumë përqasjeve gjuhësore mes etruskishtes dhe shqipes, një linjë mendimi të prejardhjes së përbashkët të gjuhëve të lashtësisë.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Reklama
Fletët136
ISBN9789928455840

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri është i pasur me gjetje arkeologjike etruske, me mbishkrime të tyre, të cilat autorja përpiqet përmes mekanizmash gjuhësorë krahasues të gjejë të përbashkëtën mes tyre. Libri është i pajisur me një bibliografi të gjerë si dhe me mjaft ilustrime.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët136
ISBN9789928455840
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë