I ri Cfare eshte letersia e krahasuar Shiko më të madhe

Cfare eshte letersia e krahasuar

Mariangela Lopopolo A-004123

Libër i ri

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët160

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Çfarë kuptojmë kur flasim për komparatistikën si "mendim i lëvizshëm për letërsinë" dhe "disiplinë e pasazheve, kalimeve"? Me cilat fusha lidhet?

Ky libër gjurmon historinë dhe metodat e letërsisë së krahasuar nga zanafillat, në shek. XIX, deri në orientimet e dhjetëvjeçarëve të fundit, dhe përshkruan fushat themelore në të cilat operon disiplina (raportet letrare, letërsia e përgjithshme, letërsia dhe "tjetri").

Përshkrimi i fushave dhe çështjeve të ndërlidhura përqendrohet në shembuj të rëndësishëm të studimit të letërsisë së krahasuar.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët160
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEldon Gjikaj