Antologji letrare Shiko më të madhe

Antologji letrare

Dushko Vetmo MIL0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Franeesko Solano, i njohur në letërsi mc pscudonimin Dushko Vctmo, la gjurmë të thella në disa fusha të dijes arbëreshe dhe shqiptare.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Milosao
Fletët128
ISBN9789928433411

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndihmesa e tij e qenësishme dëshmohet në lëmin e studimeve gjuhësore, sidomos të folmeve të arbëreshëve të Italisë dhe ne përgatitjen e dhjetëra brezave të studentëve në Katedrën e gjuhës dhe të letërsisë shqipe të Universitetit të Kalabrisë si dhe në lëmin shpirtëror, duke e përhapur dhe predikuar në arbëreshët vite me radhë Fjalën e Hyjit, e cila i dha një shtysë të madhe ruajtjes së gjuhës dhe të botës arbëreshe nëpër kohë.

Brenda veprimtarisë së tij të pasur një vend të rëndësishëm zëne veprat letrare.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët128
ISBN9789928433411
Titulli origjinalMilosao
V. Bot2016
VendodhjaSarande
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri