Provinca Franceskane Shqiptare Shiko më të madhe

Provinca Franceskane Shqiptare

Át Donat Kurti FRA0049

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Provinca Françeskane Shqiptare është nga botimet më të plota që tregon historinë e misioneve të këtij urdhri që nga shekulli XIII deri në vitet 60 të shekullit të XX. Për herë të parë jepen të dhëna për rolin fetar në ruajten e krishtërimit në Shqipëri, por edhe për kontributin që dhanë françeskanët për gjuhën, kulturën dhe zhvillimin social-ekonomik të shqiptarëve ndër shekuj

7 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botime Franceskane
ISBN9789992778911

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe316
ISBN9789992778911
Viti i Botimit2003
VendodhjaShkodër
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë