Cmim i reduktuar! Gjysmevellai Shiko më të madhe

Gjysmevellai

Lars Saabye Christensen BDI0304

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjysmëvëllai është një kryevepër brilante. Jeta e katër brezave të një familjeje të rëndomtë në Oslo, figura e Fredit, boksierit, ngjizur pas një përdhunimi të së ëmës në papafingon e shtëpisë dhe e vëllait të tij më të vogël, Barnumit, që do të bëhet më pas një skenarist i njohur i kinemasë norvegjeze, janë emocionuese dhe me një forcë ngazëllimtare.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN978999275615X

1 125 Lekë

-25%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Është e enjte, 8 maj 1945 dhe Vera, mamaja jonë, është lart në papafingo, në Rrugën e Kishës, duke hequr nga kapëset rrobat që janë tharë e zbutur atje gjatë natës. Ajo qesh me vete, ndërsa zgjatet te litari i lirshëm i rrobave, që është i ashpër në gishtërinjtë e saj dhe mund të këputet me lehtësi, në qoftë se ajo nuk tregon kujdes. Është Vera, mamaja jonë, që qëndron kështu, e vetme në papafingo; ajo qesh dhe lëshon kapëset prej druri në xhepin e gjerë të përparëses dhe i vendos me kujdes njërën pas tjetrës rrobat në kanistrën pranë saj. Ndihet ngrohtë dhe nuk mendon për asgjë; ajo është thjesht plot e përplot me një gëzim të madh e të çuditshëm, diçka që nuk e ka provuar kurrë më parë. Sepse ndihet si tjetër tani. Për pesë vjet ka pasur luftë dhe në verë ajo do të bëhet njëzet vjeç, dhe tani, pikërisht tani, po fillon jeta e saj...

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Faqe792
ISBN978999275615X
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë