I ri Identitete pluskuese Shiko më të madhe

Identitete pluskuese

Arba Baxhaku A-000845

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër synon të gjurmojë një vazhdimësi mes arkitekturës së traditës shqiptare dhe karakterit informal të transformimeve spontane të Tiranës bashkëkohore. Përpjekja për të vendosur një lidhje mes ekstremeve të formalizmit funksionalist, tipik i qytetit që mori formë gjatë regjimeve totalitare, dhe atyre të arkitekturës informale, e cila portretizon lirinë konstruktive të dekadave të fundit bëhet për të siguruar një lexim kritik i cili të mund t'i aplikohet ndërhyrjeve dhe rimëkëmbjes së arkitekturës ekzistuese.

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Berk
ISBN9789928466648

1 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe203
ISBN9789928466648
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë