I ri Me shaka Shiko më të madhe

Me shaka

Domenico Starnone A-004131

Libër i ri

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët168
ISBN9789928311092

820 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Prinderit e Marios se vogel duhet te shkojne ne nje konference matematicientesh ose thjeshte te marrin kohe per te kuptuar nese martesa e tyre eshte drejt fundit. Prandaj, femija lihet nen kujdesin e nje gjyshi gati te panjohur per te, nje ilustruese te vjeter, te crazhde e puneshume qe jeton prej shume vitesh ne Milano.

Mes kater muresh dhe nje ballkoni pergjate shtatedhjete e dy oresh zhvillohet nje rrefim i holle, perballja e pabese dhe argetuese mes nje gjyshi te lodhur dhe te hutuar dhe nje xhanxari te vogel zevzek.

Ne lojen qe luhet mes tyre, mes mirekuptimit kundershtive dhe lojerave jo gjithnje te kendshme, pasqyrohet vete jeta me te gjitha format e saj. Jeta e jetuar dhe ajo qe po nis, jeta e ashper dhe talleze e Napolit, jeta e shtepise qe duket sikur zgjohet dalengadale, plot me jehona dhe fantazma.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët168
ISBN9789928311092
Titulli origjinalScherez
RedaktoriErvisa Paloka, Medina Mehmeti
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMimoza Hysa
RomanPsikologjik