Mikesha Shiko më të madhe

Mikesha

Simone de Beauvoir PE0018

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri paraqet një personazh kryesor të mbytur nga pikëpyetjet ekzistencialiste, që përpiqet të zbulojë kush është dhe ç'vend zë në këtë botë. Beauvoir-i shkruan në mënyrë fort shprehëse mbi natyrën njerëzore duke vënë gishtin në plagë falë përkujtimit të ndjenjave dhe mendimeve që mundohemi gjithmonë t'i varrosim thellë brenda vetes.

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 33 5

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe444
ISBN978 9928 175 33 5
Titulli origjinalPegi
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
PërkthyesiDiana çuli