Cmim i reduktuar! Fjalori im i parë i frëngjishtes Shiko më të madhe

Fjalori im i parë i frëngjishtes

Drita Hadaj BDI0067

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Fjalori im i parë i frëngjishtes i ilustruar : frëngjisht-shqip, shqip-frëngjisht : rreth 9 000 fjalë

Më shumë detaje

8 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët320
ISBN9992747595

1 190 Lekë

-15%

1 400 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një mjet didaktik, praktik dhe bashkëkohor, për një përvetësim të shpejtë dhe të saktë të strukturave bazë të frëngjishtes. Mbi 7 000 fjalë-tituj dhe 15 000 shprehje. Mijëra shembuj në togfjalësha ose fjali ilustrojnë kuptimet më të rëndësishme të fjalëve më të përdorura. Rubrika dhe tabela gramatikore, që përmbajnë vërejtje për përdorimin e veçantë të fjalëve ose për ndryshime në krahasim me shqipen. Rubrika të pasura me shënime enciklopedike për kulturën dhe qytetërimin frëng. Figura të mrekullueshme, me ngjyra të zgjedhura me kujdes, që plotësojnë shpjegimet e fjalëve. Dhjetëra fjalë të urta, vjersha, këngë dhe lojëra për fëmijë, shoqëruar me përkthimin e tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët320
ISBN9992747595
RedaktoriVandush Vinçani
V. Bot2002
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë