Harry Potter dhe fëmija i mallkuar Shiko më të madhe

Harry Potter dhe femija i mallkuar

Joanne K. Rowling BDI0144

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Erdhi më në fund edhe edhe në shqip, Harry Potter, autorja e së cilës historinë e tetë e shkroi pas 19 vjetësh. Dhe sigurisht, Ky është i fundit, pasi fantazia e autores është ndalur me kaq në këtë personazh që ka pushtuar zemrat e qindra milionë fëmijëve dhe lexuesve. Kësaj radhe, historia e tetë titullohet Harry Potter dhe fëmija i mallkuar”, ku personazhet dhe ngjarjet nuk vijnë në prozë por si dramë.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928217295

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Rreth librit

Ka qenë gjithmonë e vështirë të ishe Harry Potter. Dhe nuk është më e lehtë qani që Flany është punonjës i Ministrisë së Magjisë, i mbingarkuar me punë, bashkëshort dhe baba i tre fëmijëve të moshës shkollore. Ndërsa Harry Potter përballet me një të kaluar që nuk pranon të mbetet e tillë, djali i dytë, Albusi, duhet të luftojë me peshën e trashëgimisë së familjes, trashëgimi që ai nuk e ka dashur kurrë. E kaluara dhe e tashmja shkrihen në mënyrë kërcënuese dhe babai dhe djali mësojnë një të vërtetë të pakëndshme: ndonjëherë errësira vjen nga vende të papritura.

Bazuar në një histori të re origjinale, shkruar nga J.K. Rowling, Jack Thorne dhe John Tiffany, Harry Potter dhe fëmija i mallkuar, një vepër e re teatrale nga Jack Thorne, është historia e parë zyrtare e Harry Potterit, e shfaqur në teatër. Ky botim special i skenarit përshkruan udhëtimin e mëtejshëm të Harry Potterit, të miqve dhe të familjes së tij për lexuesit kudo që janë, menjëherë pas premierës botërore të shfaqjes në West End të Londrës, më 30 korrik 2016.

Shfaqja teatrale Horry Potter dhe fëmija i mallkuar është prodhim i Sonia Friedman Productions, Colin Callender dhe Harry Potter Theatrical Productions.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe365
ISBN9789928217295
RedaktoriMAriana Ymeri
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMira Kroqi
RomanMister&Thriller