I ri Cfare jeni duke bere me jeten tuaj? Shiko më të madhe

Cfare jeni duke bere me jeten tuaj?

Jiddu Krishnamurti A-005678

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

I lexuar nga miliona njerëz të të gjitha sferave të jetës, Krishnamurti na tregon se nuk kemi pse ndjekim asnjë rrugë, asnjë autoritet më të lartë, asnjë guru dhe se në fund të fundit mënyra se si e jetojmë jetën tonë është përgjegjësi e jona.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721912

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

20 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një nga mësuesit filozofë më të mëdhenj në botë, Krishnamurti, ofron urtësinë e tij frymëzuese për shumë nga vështirësitë që hasim në jetë, që nga marrëdhëniet dhe dashuria, e deri tek ankthi dhe vetmia.

Ai u jep përgjigje pyetjeve të tilla si “Cili është kuptimi i jetës?”, “Si mund ta jetoj jetën me gjithçka që ofron ajo?”, për të nxjerrë në pah mënyrën më të mirë për të qenë vetvetja.

VLERESIME

“Një nga pesë shenjtorët e shekullit të 20-të.”

Revista TIME

“Krishnamurti ka ndikuar thellësisht në jetën time.”

DEEPAK CHOPRA

“Mrekullisht i mençur.”

JACK CORNFIELD

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe265
ISBN9789951721912
Viti i Botimit2020
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë