I ri Si te punosh me veten Shiko më të madhe

Si te punosh me veten

NICOLE LEPERA BZ0241

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në librin “SI TË PUNOSH ME VETEN” Dr. LePera ofron urtësi dhe burime praktike që mund të ndihmojnë në krijimin e ndryshimeve kuptimplota dhe prishjen e modeleve shkatërruese. Kjo është asgjë më pak se një ndryshim paradigme në mirëqenien mendore. Ky libër feston fuqinë e individëve për të shëruar veten dhe për të rimenduar potencialin e tyre.

Më shumë detaje

11101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846134

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

20 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"NGA DR. NICOLE LEPERA, KRIJUESJA E @THE.HOLISTIC.PSYCHOLOGIST, VJEN NJË QASJE REVOLUCIONARE NDAJ SHËRIMIT, QË SHFRYTËZON FUQINË E VETES PËR TË PRODHUAR NDRYSHIME TË QËNDRUESHME.

Si PSIKOLOGE KLINIKE, Dr. Nicole LePera shpesh acarohej nga kufizimet e profesionit të saj. Duke dashur më shumë për pacientët e saj – sigurisht edhe për veten – ajo zhvilloi një filozofi të mirëqenies mendore, fizike dhe shpirtërore, e cila i pajis njerëzit me informacionin dhe mjetet për të shëruar veten e tyre. Ajo filloi t’i ndante këto njohuri në llogarinë e saj në Instagram dhe lindi kështu një lëvizje.

Në librin “SI TË PUNOSH ME VETEN” Dr. LePera ofron një manifest për lëvizjen vetëshëruese dhe një udhëzues për të krijuar një jetë më autentike dhe më të gëzueshme. Duke u mbështetur në shkencën më të fundit në epigjenetikë, në teorinë polivagale, në hulumtimet e mikrobiomës dhe në shumë fusha të tjera, Dr. LePera paraqet një qasje ndërdisiplinore, holistike për mirëqenien mendje-trup-shpirt, ndryshe nga të tjerat.

Vetëshërimi kërkon një përkushtim të përditshëm ndaj veprimeve të vogla dhe të qëndrueshme që të gjitha bashkë çojnë në ndryshime të qëndrueshme. Dr. LePera u tregon lexuesve se si të njohin besimet e tyre thelbësore, të identifikojnë modelet e mendimit të kushtëzuar dhe të përshtaten me intuitën e tyre për t’u rilidhur me vetveten e tyre të vërtetë.

Gjatë gjithë këtij procesi, lexuesit mund të njohin ndikimin e qëndrueshëm të përvojave dhe tramave të kaluara në marrëdhëniet, besimet dhe sjelljet aktuale. Këto sjellje mund t’i mbajnë njerëzit të mbërthyer në modele zhgënjyese, të dhimbshme bashkëvarësie dhe tradhtie ndaj vetvetes.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe372
ISBN9789951846134
Viti i Botimit2023
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFon Ilia