I ri Cmim i reduktuar! Belbezimi, mbajtja e gojes Shiko më të madhe

Belbezimi, mbajtja e gojes

Dritan Kiçi A-000778

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Belbëzimi, mbajtja e gojës” është një ribotim i përditësuar pas 17 vjetësh nga botimi i parë. Në këtë libër do të gjeni gjithë informacionin e nevojshëm për belbëzimin dhe një metodë për korrigjimit e tij te të rriturit. Për problemet në të folur te fëmijët lexoni “Zhvillimi i komunikimit dhe shmangia e belbëzimit te fëmijët 2 deri 6 vjeç” i të njëjtit autor.

Më shumë detaje

88 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

RL Books
ISBN9789928324184

770 Lekë

-23%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

18 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Belbëzimi është një nga çrregullimet në komunikim më të shpeshta. Rreth 1% e popullsisë belbëzon dhe ky numër është akoma më i lartë te fëmijët, sidomos te djemtë.

Megjithëse shoqëria nuk i jep shumë rëndësi, belbëzimi sjell probleme të mëdha për individin e prekur, në edukim, punë dhe jetën shoqërore.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe68
ISBN9789928324184
Viti i Botimit2021
VendodhjaBruksel / Tirane
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë