Toka e mire Shiko më të madhe

Toka e mire

Përl Bak BDR023

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjatë mbretërimit të perandorisë së fundit, një shërbëtore martohet me një burrë të përulur. Së bashku ata nisin një udhëtim epik

Më shumë detaje

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621445

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

O-leni është një shërbëtore shtëpie në shtëpinë më të madhe të qytetit. Kur merret për grua nga Uang Lungu, një fermer i thjeshtë kinez, ajo punon fort pa u lodhur përgjatë katër shtatzënive për mbijetesën e familjes. Shpërblimi fillimisht është i kursyer, po në punën e tyre ka shpresë, duke u mbështetur te toka. Derisa pllakos zija e bukës. Mes alternativave për tia mbathur apo për të vdekur urie, familja mbërrin në një qytet të jugut, duke iu bashkuar mijëra fshatarëve që lypin rrugëve. Duket se gjithçka ka marrë fund derisa një ndërthurje e fatit të mbarë me dëshirën e O-lenit për të mbijetuar bën të mundur kthimin e tyre në shtëpi me një pasuri të papritur. Por ata kishin tradhtuar tokën, që i pat mbajtur më parë; dhe paratë u shkaktojnë vetëm mosbesim dhe mashtrim... dhe thyerjen e zemrës së gruas që i kishte shpëtuar.

Të dhëna

Faqe324
ISBN9789995621445
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë