I ri Ketu eshte parajsa Shiko më të madhe

Ketu eshte parajsa

Christina Frangeskaki MEP0132

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Këtu është parajsa” është një rrëfim i ndjerë për odisenë e një familjeje emigrantësh shqiptarë në ishullin Rodos të Greqisë. Ky roman i kushtohet heronjve të heshtur shtegtarë, që mbartin me vete detin e mallit, të vetëflijimit, mbijetesës e dashurisë.

Më shumë detaje

11103 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928086310

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kristina Frangeskaki është shkrimtarja e parë greke, që ia dedikon romanin e saj një familjeje shqiptare. Rrëfimi alternohet mes të ëmës, djalit të vogël dhe të atit, duke shpalosur një panoramë të dhimbshme të gjendjeve dhe identiteteve njerëzore.

 

Të dhëna

ISBN9789928086310
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEleana Zhako
RomanSagë&Histori