Korbi Shiko më të madhe

Korbi

Panos Ioannides BOG0004

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani "Korbi si përrallë, por edhe.." është vepra e parë nga Panos Ioannides, i përkthyer dhe botuar në shqip. Ky autor ka fituar disa çmime letrare në Qipro, Greqi, por edhe në Perëndim

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928061515

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Andoni dhe Vasiliqi Akronidhis përgjatë atij 15-vjeçari. Heroin e librit Petro Arkondidhin e kemi njohur si një burrë të ri dhe student në rrëfimin tim Amerika 62: De Profundis (2008) dhe akoma më herët si bashkëshort dhe baba me emrin "Fivos Giannidhis" në librin tim "Shpirtrat (2006). Tani viti 2012: Petro Akrondidhis, tashmë 75 vjeçar risjell në kujtesën e vet ato ngjarje të paharrueshme që ai dhe familja e tij jetuan në periudhën ndërmjet viteve 1940-1955. Ngjarje të cilat janë aq të jashtëzakonshme sa duken si fantazira, si jashtë realitetit, si një përrallë.... Por, ashtu siç na konfirmon rrëfyesi i tyre, ato nuk janë gjë tjetër veçse përshkrim besnik me penelata fantastike i ngjarjeve reale që ndodhën brenda në gjirin e familjes

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe451
ISBN9789928061515
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë