Nje ankth gjysemshekullor Shiko më të madhe

Nje ankth gjysemshekullor

Amik Kasoruho BCA032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Një ankth gjysëmshekullor", është dëshmia jo e një, por e disa "brezave të humbur" dhe, ç'është më tragjikja, është dëshmia e një kohe fatalisht të humbur për atdheun tonë të martirizuar e të nëpërkëmbur gjatë shekujve.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

590 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përmes rrëfimit të historisë siç mund ta njohin vetëm viktimat, Amik Kasoruho na ka shpalosur para syve, me ngjyrat e një piktori virtuoz dhe të një vëzhguesi shumë të shprehtë, një dëshmi të hidhur e rrëqethëse të Shqipërisë së tjetërsuar, të masakruar e të rrënuar shpirt e trup nga diktatura totalitare, më çnjerëzorja e më mizorja e të gjitha vendeve të Lindjes.

Të dhëna

Faqe112
Viti i Botimit1996
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër