I ri Nga rera dhe hiri Shiko më të madhe

Nga rera dhe hiri

Amy Harmon A-005876

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një histori epike për dashurinë, luftën dhe forcën e shpirtit njerëzor.

Më shumë detaje

101 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216977

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Itali, 1943 - Lufta e Dytë Botërore. Gjermania ka pushtuar pjesën më të madhe të vendit, ndërkohë që rrezikohet jeta e popullatës hebraike. Eva Roseli dhe Anxhelo Bianko u rritën si motër e vëlla, por të ndarë nga feja dhe nga rrethanat.

Me kalimin e viteve, të dy kuptojnë se ata duhet të jenë vërtet një familje, por jo ashtu si i mendojnë të gjithë.

Megjithatë, duket se thirrja e Anxhelos në jetë është kisha dhe pavarësisht nga ndjenjat e forta për Evën, ai zgjedh të bëhet prift. Pas më shumë se një dekade, Anxhelo është prift katolik, ndërsa Eva një grua

e mbetur fillikat. Kur Gestapo i shtrin kthetrat më gjerë, Anxhelo e strehon Evën brenda mureve të një kuvendi. Por ajo nuk mund të qëndrojë e fshehur, sepse ka shumë arsye për të luftuar. Anxhelo nuk e ndal dot, por bën të pamundurën që ajo të jetë gjithmonë larg rrezikut.

Gjithë bota është në luftë dhe të gjithë njerëzit në vuajtje. Eva dhe Anxhelo do të kalojnë sfidë pas sfide, derisa fati të mos jetë më në anën e tyre dhe t’i detyrojë të bëjnë zgjedhjen më të vështirë...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe384
ISBN9789928216977
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAlken Myftiu
RomanSagë&Histori