Te kuptosh natyren e njeriut Shiko më të madhe

Te kuptosh natyren e njeriut

Alfred Adler FNK0027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shumica e njerëzve krenohet se zotëron në kulm aftësinë për ta njohur natyrën e njeriut dhe do të fyhej nëse dikush do të vinte në dyshim kompetencën e saj në këtë fushë, duke propozuar që njohuritë e saj të verifikohen në praktikë.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-14-7

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si rregull ata që duan ta kuptojnë seriozisht natyrën e njeriut e mësojnë sa vlejnë në të vërtetë njerëzit e tjerë nëpërmjet bashkëpërjetimit ose gjatë krizave jetësore vetjake, ose duke vëzhguar krizat e të tjerëve dhe duke e identifikuar veten me ta. Studimi i natyrës së njeriut mund të quhet art, në dispozicion të të cilit janë shumë instrumente. Qëllimi i tij kryesor duhet të jetë zgjerimi i njohurive tona për njerëzit, domethënë ai duhet të na japë mundësinë për t'u bërë natyra më të mira, më të plota, më të pastra.

Të dhëna

Faqe264
ISBN978-99956-86-14-7
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2010
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra