Shenime ne cader Shiko më të madhe

Shenime ne cader

Vesel Hoxha A-005101

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është një postulat, i cili po anashkalohet dhe harrohet, por që e shoqëron këtë botim nga faqja e parë deri në fund, duke na sjellë një jetë plot pasion e sakrifica, që pak e njohin të një gjeologu që i dha familjes dhe vendit shumë nga energjia dhe përkushtimi i tij.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928307194

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ka tri gjëra në jetë që nuk kthehen prapa: Fjala, Koha dhe Rasti i humbur! Ka tri gjëra në jetë që mund të të shkatërrojnë: Gënjeshtra, Krenaria e tepërt dhe Xhelozia! Ka tri gjëra në jetë që nuk duhen humbur: Durimi, Shpresa dhe Nderi! Ka tri gjëra në jetë me vlerë të pafundme: Familja, Dashuria dhe Miqësia! Të gjitha këto përfshihen në këtë libër me shënime, reportazhe e kujtime nga jeta e një gjeologu në malet e Shqipërisë.

Puna në terren ka qenë dhe mbetet vendimtare për ushtrimin e profesionit. Një gjeolog që nuk ka punuar në terren, veçanërisht në rilevime gjeologjike, nuk mund të pretendojë të merret me shkencat gjeologjike. Pa rilevime gjeologjike, nuk ka shkencë gjeologjike.   

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe564
ISBN9789928307194
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë