I ri Shtatë fletore Shiko më të madhe

Shtate fletore

Havzi Nela BKP0028

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra e plotë poetike me 5548 vargje e Havzi Nelës, poetit të ekzekutuar nga diktatura komuniste në grahmat e fundit të tij. Ky botim i përgatitur nga poeti dhe studiuesi Rexhep Shahu vjen me dorëshkrimet origjinale dhe të transkiptuara, të cilat sjellin të plotë vlerat poetike të poetit që vrau diktaturën.

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Klubi i poezisë
ISBN9789928450753

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe462
ISBN9789928450753
Viti i BotimitIzet Duraku
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat14 x 24