I ri Makina e kohes Shiko më të madhe

Makina e kohes

Herbert George Wells A-005968

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjithmonë i përfshirë në listën e 100 veprave më të rëndësishme në botë të të gjitha kohërave, "Makina e Kohës", është jo vetëm libri i parë me subjekt të nesërmen e largët të Tokës dhe jetesën e banorëve të saj, jo vetëm libri i parë klasik mister- shkencë, por vjen edhe për herë të parë në shqip si vepër e plotë.

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 Lindje 2 Perendim
ISBN97899928298126

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Konsiderohet gjithashtu, si vepra artistike letrare më ndikuese në kinematografinë e shek. XX e në vazhdim. Mister,shkencë,triller,fantazi dhe "fiction"-kryevepra e Herbert George Wellsit i ka të gjitha këto,duke na sjellë me imagjinatën e tij 2 krijesat njerezore të së ardhmes së Tokës,në vitin 802,701, të cilat simbolizojnë të mirën dhe të keqen. Ata që banojnë në sipërfaqe dhe ata të tjerët, përjetësisht nën tokë.

Përveç përshkrimit intrigues të tyre, lexuesin e mban pezull edhe linja "thriller" e bashkëjetesës së çuditshme të njeriut të sotëm me njeriun e së ardhmes, ndër momentet më pikante dhe mbresëlënëse të librit.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe164
ISBN97899928298126
RedaktoriPëllumb Zekthi
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVangjel Muça