Rrefenja e dy qyteteve Shiko më të madhe

Rrefenja e dy qyteteve

Çarls Dikens A-005325

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Çdo ditë shtresat popullore zhyteshin në skamje dhe klasa borgjeze bën të paditurin ... Një histori e trishtë dashurie e ngjizur nën hijen e gijotinës ... Në këtë kryevepër botërore të Dikensit, do të njiheni me tmerrin, terrorin dhe fytyrën e akullt të vdekjes përgjatë ditëve te Revolucionit Francez dhe krahas kësaj, do të ndjeni forcën e dashurisë, sakrificës dhe të së vërtetës

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608095

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe310
ISBN9789995608095
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdlira LLUKAÇAJ
RomanSagë&Histori