I ri Një këngë feste Shiko më të madhe

Nje kenge feste

Çarls Dikens BOM0158

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romanin "Një këngë feste" është një libër i dashur për breza e breza të tërë lexuesishm që vjen edhe për lexuesit në shqip.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978-9928-263-07-0

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Protagonisti kryesor i këtij romani është Skruxhi, një njeri në moshë, i varfër në shpirt, cinik, i vetmuar e pa miq.

Në një natë të ftohtë të Krishtlindjeve, tri shpirtra e çojnë atë në një udhëtim të papritur, ku ai ka mundësi të shohë si në një film, mënyrën e gabuar të jetës së tij të mëparshme. Pikërisht ky udhëtim e bën atë të reflektojë.

Duke analizuar të kaluarën e tij, të tashmen dhe të ardhmen, Skruxhi fillon t’i gjykojë festat nën një këndvështrim të ri, si një gëzim i jetës, si një pasqyrim bamirësie dhe solidariteti midis njerëzve.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe152
ISBN978-9928-263-07-0
RedaktoriLoredan Bubani
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiViola Robo