Getsbi i madh Shiko më të madhe

Getsbi i madh

Francis Scott Fitzgerald BOT0074

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra që shënoi pikën kulmore në krijimtarinë e F. Scott Fitzgerald. Kjo është historia e Jay Gatsby, një i ri i pashëm dhe i pasur, dhe dashurisë së tij për bukuroshen Daisy. Një përshkrim i mrekullueshëm i periudhës kur, siç e përshkruan “The New York Times”, “xhini ishte pija kombëtare dhe seksi obsesioni i përgjithshëm”.

27 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928000613

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe236
ISBN9789928000613
Titulli origjinalBota Shqiptare
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiStavri Pone