I ri Greqishtja, bije e shqipes Shiko më të madhe

Greqishtja, bije e shqipes

Agron Dalipaj A-004108

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Idete e shtruara në këtë libër kanë nisur që në kohën e Rilindjes shqiptare, me Jeronim De Radën, Pashko Vasën, Sami Frashërin, Lasgush Poradecin, etj. Por edhe me studiues arvanitas, italiane, gjermane dhe austriake. Këtë rrugë ka ndjekur edhe Agron Dalipaj, ku përpiqet të shpjegojë me fakte raportet mes shqipes zanafillore dhe greqishtes, duke u fokusuar në interpretime etimologjike të fjalëve të dy gjuhëve

97 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët256
ISBN9789928167996

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët256
ISBN9789928167996
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë