Koncepti i postmodernes – Bard Books Shiko më të madhe

Koncepti i postmodernes – Bard Books

Hans Bertens BGJ0261

Libër i ri

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bard Books
ISBN9789951777391

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

I ardhur, më në fund, në shqip me titullin Koncepti i postmodernës, ky studim aq i cituar, i botuar edhe në antologji të studimeve postmoderne, trajton postmodernizmin si periodë dhe si poetikë, duke ndjekur kronologjinë e diskutimit të këtij fenomeni dhe duke analizuar terminologjinë bazike të tij. Si ndjekës dhe pjesëmarrës në debatet mbi postmodernizmin, Hans Bertens nuk e ka shteruar çështjen e postmodernes, por e ka studiuar me rrënjë. Prandaj, edhe sot, më shumë se tri dekada pas botimit të parë, kur tashmë librat për postmodernizmin janë aq të shumtë, ky studim, pikëpamjet e të cilit janë zgjeruar në librat e tjerë të të njëjtit autor, ka mbetur referencë e pashmangshme e studiuesve të kontekstit dhe të teksteve postmoderne.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe138
ISBN9789951777391
Viti i Botimit2021
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSherif Luzha