Fjalor i vepres se Fishtes Shiko më të madhe

Fjalor i vepres se Fishtes

Frano Kulli A-008504

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky liber ju vjen ne ndihme per te pasur nje receptim dhe kuptim me te mire te te gjithe korpusit letrar fishtian, pergatitur dhe punuar nen kujdesin e botuesit dhe studiuesit Frano Kulli.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fishta
ISBN9789928329530

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nëse me të vërtetë duhet ta pranonim si vështirësi në kuptimin e gjuhës së Fishtës dhe të kërkonim një shkak, a më saktë ta konsideronim të tillë një ankesë, që vjen prej s’andejmi, shkaku do të qe diku ndërmjet: pasurisë leksikore të autorit dhe “varfërisë” leksikore të lexuesit të tij të sotëm. Shkëputja e gjatë shkrimtar-lexues padyshim që e ka krijuar një përthyerje, në mos në kuptimin, në shijimin e veprës së Fishtës.

Një thesar, i cili nuk duhej e nuk duhet asesi të strehohej edhe më përtej në skutat e harresës. Këtë kemi dashtë të bëjmë me këtë fjalor. Se sa ja kemi arrit… ? Tani ja ku është. Me dëshirën tonë të pamatë që ai të jetë i dobishëm për ty, i dashur lexues e përdorues i tij.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe279
ISBN9789928329530
Viti i Botimit2021
VendodhjaLezhe
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë