Hyrje ne gjuhesine teorike Shiko më të madhe

Hyrje ne gjuhesine teorike

John Lyons A-000128

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo vepër përbën një ndihmë të çmuar për cilindo që interesohet për mënyrat në të cilat teoria mund të ndihmojë në shpjegimin e problemeve kyç të gjuhës njerëzore.

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN978999274751X

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo vepër është një Hyrje në gjuhësinë teorike. Ajo nuk presupozon njohuri të mëparshme të lëndës, por bën një trajtim rigoroz e të specializuar për një varg temash dhe e çon lexuesin në një nivel të përparuar të të kuptuarit të tyre. Që nga botimi i parë, më 1968, Hyrje në gjuhësinë teorike ka mbetur një nga hyrjet klasike të kësaj disipline. Në një terren që konsiderohet gjithmonë në lëvizje, ajo vazhdon të përdoret nga studentët dhe studiuesit e shumë shkencave, përveç asaj të gjuhësisë, si një vështrim i përgjithshëm në fushat kryesore të gjuhësisë - fonetikë e morfologji, gramatikë e semantikë.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe464
ISBN978999274751X
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEthem Lika