Dy drama Shiko më të madhe

Dy drama

Ledi Kacani BD0446

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në të dy dramat " Shenjtorja Katerinë" dhe "Carpe diem" ka temë aktuale dhe konflikte jetësoren në mes të tjerave , personazhet qendrorë janë figura femërore...te cilat duan të kapin çastin, të harrojnë të shkuarën, por vallë a mund të fshihen nga ndërgjegjia pjesë të jetës sonë, ashtu siç shkundim pluhurin nga veshja e sapo pluhurosur...?!

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994300075

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Në të dy dramat ka tema aktuale dhe konflikte jetësore. Në mes të tjerave, personazhet qendrore janë figura femërore, të cilat i ka ravijëzuar me dashuri, por njëherësh dhe me realizëm. Uroj me gjithë zemër që veprat e saj të shohin dritat e skenës dhe njerëzit të duartrokasin, duke u gëzuar për lindjen e një dramaturgeje të re." Gjergj Vlashi, Artist i Popullit

Të dhëna

Faqe184
ISBN9789994300075
Viti i Botimit2007
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë