Vendgroposja, metode ekologjike e trajtimit te mbetjeve urbane Shiko më të madhe

Vendgroposja, metode ekologjike e trajtimit te mbetjeve urbane

Marianthi Guri SAZ0019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër shtjellohen të gjitha të dhënat e domosdoshme për përzgjedhjen e shesheve të venddepozitës së Mbetjeve Urbane, kapacitetin e tyre, përshtatshmërinë, duke u bazuar në Kriteret Shkencore Gjeologjike në përputhje me Standardet Ndërkombëtare të miratuara nga Komisioni Nr-14 Ndërkombëtar i IAEGG (International Association of Engineering Geology and Geoenvironment) në vitin 1995 (Langer M.).

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9789995604592

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Takimi i ekspertëve të vendeve të rajonit të Mesdheut, mbajtur në Split të Kroacisë në Dhjetor 1985 për Manaxhimin e Mbetjeve Urbane përbënte qysh atëhere një diskutim të hapur. Konkluzionet finale të takimit ishin, që të pregatitej një Kod Praktik për Manaxhimin e Mbetjeve Urbane.

Kodi duhet të ishte i dobishëm për përcaktimin e strategjive dhe zgjidhjeve shkencore të përcaktimit dhe përzgjedhjeve të sheshit të Venddepozitës së Mbetjeve Urbane, i cili ndikon në mënyrë të ndjeshme në përmirësimin dhe rregullimin e mjedisit.

Ky Kod u amendua në një takim ekspertësh të Mesdheut, në Dhjetor 1989, dhe u arrit të publikohej në anglisht dhe frëngjisht në 1994 (UNEP. Sanitary Landfills Split 1994).

Të dhëna

Faqe288
ISBN9789995604592
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë