Rruget e Tiranes ne udhekryqin motorak e dyrrotak Shiko më të madhe

Udhet e Tiranes ne udhekryqin motorak e dyrrotak

Sazan Guri, Marianthi Guri SAZ0007

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër flet për artin që e bën punën e motorrit në qytetit, përtej dallimeve politike, kufizimeve burokratike dhe arbitrare. Kjo ingurajon udhëheqjen, imagjinatën, fleksibilitetin, pjesmarrjen dhe aftësitë negociuese.

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në ditët e sotme në Botë, sa më shumë kalon koha,  për t’u bërë qytetarë më të mirë dhe /ose me përgjegjësi civile janë duke përdorur biçikletat dhe ata të “varfrit” me ose pa përgjegjësi civile janë duke përdorur automjetet.

Nuk ka patur asnjë politikë, që të nxisë përdorimin e automjeteve që përdorin lëndë të djegshme të lehta me probleme më të kufizuar në ndotje. Nuk ka asnjë politikë që të nxisë importimin e automjeteve të rinj në moshë dhe të pajisur me sistem katalitik për trajtimin e shkarkimeve të gazrave. Nuk ka asnjë politikë që të nxisë p¸rdorimin e transportit publik urban. Nuk përdoret asnjë pagesë apo taksë mjedisore për shkarkimet e gazta nga burimet e lëvizshëm dhe të palëvizshëm të ndotjes.

 

Të dhëna

Faqe228
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë