Diplomacia e mjedisit Shiko më të madhe

Diplomacia e mjedisit

Sazan Guri, Marianthi Guri SAZ0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Studentët e nivelit të dytë, kanë mundësinë dhe aftësinë të kuptojnë kuadrin institucional të politikave mjedisore, një metodë e bazuar në ndërtimin e politikave mjedisore;  Sistemi i menaxhimit mjediisor, metodate përmirësimit të politikave mjedisore, aspektet teknike të hartimit të politikave mjedisore, instrumentat për implementimin e politikave mjedisore, kuadri ligjor, etj. 

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Barleti
ISBN9995603683

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Libri fillon sigurisht me kapitullin hyrje ne mjedis, ku ndeshesh me pwrkufizimin e termave mbi mjedisin dhe me koncepte se si te identifikosh disa politika te rendesishme mjedisore, qe ne perballemi sot apo me çwshtje se si mund te pershkruash shkurt dilemat e medha mjedisore. Njw kapitull tjetwr wshtw ai i analizws mjedisore, ku jepwn njohuritw bazw mbi Vlerësimin Strategjik Mjedisor - VSM, mbi Vlerësimi e Ndikimit Mjedisor - VNM, mbi Pëlqimin dhe auditimi i Ndikimit Mjedisor, ku nuk mungojnw tw jepen edhe objektivat e zgjidhjet pwrkatwse tw ofruara prej tyre.

Njohuritë bazë të legjislacionit shqiptar mbi çështjet kryesore mjedisore nga mbetjet urbane dhe Njohuritë bazë të legjislacionit shqiptar mbi çështjet kryesore mjedisore të ndotjes së ujrave.

Njohuritë bazë të legjislacionit Shqiptar mbi çështjet mjedisore të ndotjes së tokës;  Njohuritë bazë të legjislacionit Shqiptar mbi çështjet mjedisore të ndotjes së ajrit; Njohuritë bazë të legjislacionit Evropian mbi çështjet mjedisore nga mbetjet urbane;

Njohuritë bazë të legjislacionit Evropian të ndotjes së ujërave, tokës dhe ajrit....

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe448
ISBN9995603683
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë