E fiksuar pas dyqaneve Shiko më të madhe

E fiksuar pas dyqaneve

Sophie Kinsella BDI0048

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rebeka është një nga shumë vajzat e sotme, që shpenzon pa kriter dhe nuk jeton dot nëse nuk blen diçka, pra, vuan nga sindromi i pazarit. Ajo thotë se, "Kremi hidratues është gjithmonë i domosdoshëm, njëlloj si buka dhe qumështi.".. "Në sfond muzikë e lehtë, aromë e këndshme pudre dhe llaku të përzierë me aromë kafeje. Ja kështu e përfytyroj unë parajsën", shkruan Kinsella në këtë libër.

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992759776

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Beki është një gazetare që jep këshilla për kursime dhe investime të sigurta në një gazetë të njohur londineze. Është e këndshme, plot fantazi dhe e vendosur. Por ka një pasion të shfrenuar: dyqanet! Aq të shfrenuar sa i është shndërruar në një sëmundje, që e nxit të blejë veshje, sende zbukurimi, kozmetike, por edhe ëmbëlsira, veshje të brendshme dhe orendi shtëpiake...

Blerja për të "është si dielli i mëngjesit, si drita e ditës së re, si çastet më kulmore të seksit." Kjo pasi në çdo dyqan apo supermarket, në çdo katalog shitjesh, gjendet gjithmonë për Bekin, rasti i shumëpritur, objekti i parezistueshëm pa të cilin nuk bën dot.

Del nga shtëpia për të blerë një litër qumësht dhe kthehet me golfin e radhës, e bindur që ka vërtet nevojë; vitrinat e magjepsin, mbishkrimi ULJE ÇMIMESH e drithëron.

Vetëm se paskëtaj duhet të përballet për tmerrin e saj me kartën e kreditit që ka mbaruar. E fiksuar pas dyqaneve është një roman rrezëllitës, shpotitës dhe i mprehtë, i ndërtuar me situata sa paradoksale aq edhe të njohura në jetën e secilit prej nesh.

Të dhëna

Faqe314
ISBN9789992759776
RedaktoriTereza Basho
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani