I ri Rrugetim ne tri kohe Shiko më të madhe

Rrugetim ne tri kohe

Pellumb Nako A-000308

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman i shkruar në vetën e parë, plot histori të gjalla e reale, të cilat na tregojnë pak nga pak jetën tonë. "Rrugëtim në tri kohë" është një roman plot jetë dhe historitë e treguara shpesh me humor, aq sa të bëjnë të qeshësh, po aq të fusin edhe në mendime. Një histori e tranzicionit shqiptar.

Më shumë detaje

999 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M&B
ISBN9789928353153

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Historia e një të riu që e nisi karrierën si mësues në një fshat larg qytetit ndryshon ditë pas dite, bashkë me ndryshimet sociale e politike në vend.

Në fillim është veç një mësues në një fshat shumë larg qytetit, ku duhet të ndërrosh dy autobusë  dhe më pas të ecësh disa orë në këmbë. Por mund ta humbasësh ditën e punës nëse nuk paraqitesh në orar, pasi drejtori atë ditë ka vendosur të jetë autoritar.

Me ndryshimet politike në vend ndryshojnë edhe historitë, sa nga jugu i Shqipërisë në veri, sa në qarqet zyrtare e politike në Tiranë, aq edhe në zyrat e institucioneve europiane.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe308
ISBN9789928353153
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanSagë&Histori