Zotat dhe mitet e Egjiptit te lashte Shiko më të madhe

Zotat dhe mitet e Egjiptit te lashte

Robert A. Armour BD0406

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Libri i Robert Armour-it për mitet e Egjiptit, i njohur gjerësisht nga një brez lexuesish, tashmë paraqitet i plotësuar me më se 50 foto të egjiptologut Edwin Brock dhe vizatime të Elizabeth Rodenbeck, që i paraqesin Zotat me pamjet e tyre karakteristike.

Më shumë detaje

894 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333690

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Robert Armour dallohet për një stil të fortë narrativ, të ndërthurur me komente ilustrues, në përcjelljen e miteve të lashta egjiptiane, duke përfshirë këtu edhe atë të perëndisë së diellit Ra, historinë tragjike të Isis-it dhe Osiris-it dhe të "zotave të intelektit" Thoth dhe Maat. Tashmë i pajisur me një bibliografi bashkëkohore dhe me një shtesë të re, ky libër me siguri do të pasurojë me njohuri një brez të ri lexuesish.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe240
ISBN9789994333690
V. Bot2006
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVjollca Lisi