I ri Ngjyra e lekures, komunizimi dhe gjykimi i shendoshe Shiko më të madhe

Ngjyra e lekures, komunizimi dhe gjykimi i shendoshe

Manning Johnson A-000397

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Historia e Manning Johnson fillon si ajo e shumë zezakëve të tjerë, të rritur me frymë fetare...

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928357038

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Manning Johnson, mjaft i aftë dhe i arsimuar, ndjehej i përbuzur për shkak të racës dhe ngjyrës së lëkurës dhe ra pre e propagandës komuniste.

Komunistët u mbështetën tek ai, pa ditur se njeriu i përzgjedhur për të luftuar për çështjen e tyre, kishte disa cilësi të rrezikshme për ta. Ai kishte marrë edukim të krishterë; ishte i mençur dhe i guximshëm.Edukimi i krishterë ngjalli zemërimin tek ai, kur pa imoralitetin e Partisë Komuniste dhe anëtarëve të saj.

Mençuria e bëri të kuptonte marrëzinë e doktrinës komuniste dhe ndjeu se duhej të përpiqej të bëhej zezak i dorës së parë dhe jo imitim i një të bardhi të dorës së tretë.

Guximi që kishte zgjoi dëshirën të rrëfente botërisht mëkatet dhe përpjekjet për t'i shlyer. Archibald Roosevelt

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe101
ISBN9789928357038
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMaksim Rakipaj